Badanie Włosa, najwyższa
jakość - tylko 330 zł

Analiza Pierwiastkowa Włosa, to badanie pierwiastków z włosa (24 niezbędne i 5 toksycznych), pokazujące mocne punkty Twojego organizmu oraz te słabe, które należy poprawić. Sprawdź jak Twój obecny styl życia wpływa na Twoje zdrowie. Otrzymasz szczegółowo opracowany wynik wraz z omówieniem video.

Darmowy E-book

[activecampaign form=1]

Po co wykonywać badanie włosa?

Utrzymywany na co dzień nadmiar lub niedobór pierwiastków, który powstaje przez nieodpowiednią dietę, będzie prowadził w konsekwencji do powstawania przewlekłych chorób lub gorszego samopoczucia.

Dzięki badaniu włosa możesz sprawdzić, jak Twój obecny styl życia wpływa na Twoje tendencje zdrowotne wynikające z poziomu pierwiastków w Twoim organizmie oraz je modyfikować we współpracy z wyspecjalizowanym dietetykiem.

Badanie pierwiastkowe włosa zalecamy:

 • Wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się jak ich styl życia wpływa na ich tendencje zdrowotne.
 • Osobom, które chcą się zdrowo odchudzić bądź zmienić swoje nawyki żywieniowe.
 • Chorym, którzy proces leczenia chcą wesprzeć celowaną dietoterapią.
 • Osobom po przebytych chorobach i tym, którzy nie mogą zdiagnozować swoich dolegliwości.
 • Zawodnikom, którzy często borykają się z kontuzjami i chcą im zapobiec.
 • Kobietom w ciąży, karmiącym piersią oraz dzieciom.
 • Osobom żyjącym w ciągłym stresie.
 • Osobom, które borykają się z problemami zdrowotnymi, ale nie udaje się postawić diagnozy lekarskiej (możliwe zatrucie metalami ciężkimi)
 • Tym, którzy prowadzą bardzo intensywny tryb życia.
Badanie włosa jest polecane całej rodzinie

W czym może pomóc Ci
Analiza Pierwiastkowa Włosa

 • Poznasz niedobory minerałów w Twoim organizmie.
 • Oszacujesz jak szybko starzeje się Twój organizm
 • Ocenisz wpływ smogu na Twoje zdrowie
 • Zbadasz zatrucia metalami ciężkimi.
 • Dowiesz się czy masz braki minerałów ważnych dla tarczycy
 • Sprawdzisz tendencję do kontuzji w sporcie
 • Odkryjesz czy coś stoi na przeszkodzie w chudnięciu

Wybierz swoją wersję Analizy Pierwiastkowej Włosa

Dlaczego omówienie?

98,4% Tylu klientów ocenia, że treści przekazane na omówieniu badania włosa były w pełni zrozumiałe.
93,9% Tylu klientów chce powtórzyć badanie włosa po wdrożeniu zaleceń w celu sprawdzenia efektów.
97,8% Tylu klientów ocenia, że omówienie wyników badania włosa zaspokoiło ich ciekawość.
87,6% Klientów ocenia jako pewne, że polecą analizę pierwiastkową włosa swoim bliskim i znajomym.
100% Tylu klientów oceniło, że otrzymali w trakcie omówienia badania włosa, to czego się spodziewali.
97,1% Tylu klientów ocenia, że omówienie badanie włosa z omówieniem zainspirowało ich do zmiany stylu życia na zdrowszy.

Dlaczego Nutricus?

Zobacz, co mówią o nas liczby i co sprawia, że oferujemy najwyższą jakość.

5/5

To jest nasza ocena w Google. Jesteśmy najlepiej ocenianą poradnią dietetyczną w Polsce.

4,9/5

To jest nasza ocena na Facebooku.

1000+

Tyle osób przebadaliśmy w trakcie naszej dotychczasowej działalności. Każdego dnia ta liczba się powiększa.

100+

Tylu podopiecznych jest stale pod naszą opieką.

33 lata

Tyle lat doświadczenia łącznie posiada nasz zespół dietetyków. Dziesiątki tysięcy godzin spędzonych na konsultacjach z pacjentami sprawiają, że bardzo trudno jest nas czymkolwiek zaskoczyć.

6+1

Sześciu dietetyków i jeden genetyk to jest skład naszego zespołu specjalistów. Poza dwoma głównymi specjalnościami, czyli dietetyką kliniczną i sportową nasi dietetycy dodatkowo specjalizują się w wąskich dziedzinach, dzięki czemu mamy interdyscyplinarny zespół i nie boimy się nawet najtrudniejszych wyzwań!

2339,6 h

Tyle godzin w 2016 roku nasi dietetycy spędzili na konsultacjach z naszymi podopiecznymi. Wiemy to dzięki standaryzacji naszych usług i bardzo dokładnej ewidencji prowadzenia każdego naszego podopiecznego.

school

Nasze zalecenia oparte są na najnowszych publikacjach naukowych. Wyznajemy zasadę, że dietetyka powinna być oparta na faktach. Nasi dietetycy co tydzień przeglądają dziesiątki najnowszych publikacji w poszukiwaniu wiedzy, którą potem z powodzeniem stosują w zmianie diety naszych podopiecznych.

74 dni

Tyle dni w 2016 roku nasz zespół spędził na szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Przywiązujemy ogromną uwagę do podnoszenia naszych kwalifikacji. Jesteśmy cały czas na bieżąco ze wszystkimi nowinkami ze świata dietetyki.

trending_up

Nasze usługi dietetyczne posiadają standaryzację zapewniającą najwyższą jakość, dzięki czemu każdy klient otrzymuje obsługę na najwyższym poziomie. Dzięki stałemu kontaktowi z dietetykiem nasi podopieczni cały czas idą naprzód.

content_cut

8 lat doświadczenia i 1000+ badań sprawia, że jesteśmy najbardziej doświadczonym w Polsce zespołem dietetyków wdrażających wyniki Analizy Pierwiastkowej Włosa. Jako jedyni posiadamy certyfikat potwierdzający nasze kompetencje stosowania tego badania w sporcie wyczynowym i amatorskim.

195

Tyle pytań liczy pierwszy wywiad zdrowotny, którym rozpoczynamy współpracę z naszymi klientami. Później dochodzą kwestionariusze specjalistyczne, które jeszcze dokładniej oceniają stan zdrowia i sytuację naszego klienta. Nasze zalecenia są ściśle dopasowane do potrzeb i celów podopiecznego.

search

Dzięki holistycznemu podejściu wychodzimy poza obszar diety. Rozwijamy nasze kompetencje w obszarze medycyny, wysiłku fizycznego oraz psychologii. Mamy sprawdzonych partnerów, których rekomendujemy, kiedy nasz podopieczny potrzebuje wsparcia poza obszarem dietetyki.

7

Tyle rodzajów diagnostyk jesteśmy w stanie wykorzystać w naszej pracy: Interpretujemy wyniki: badań laboratoryjne krwi i moczu, analizy składu ciała, alergii/nietolerancji pokarmowych, badań genetycznych, badań mikroflory jelit i analizy pierwiastkowej włosa.

Maltron

Jest to analizator składu ciała, który jest najlepszym tego typu sprzętem w Polsce (z wyjątkiem DEXA, dostępnej tylko na uniwersytetach), dzięki niemu możemy bardzo precyzyjnie monitorować postępy naszych podopiecznych. Korzystamy ze standardów badań naukowych (badanie w pozycji leżącej), dzięki czemu pomiary są powtarzalne i możliwe do porównania.

important_devices

Każdy nasz podopieczny otrzymuje dostęp do konta w systemie Nutricus, dzięki czemu wszystkie dane są przechowywane w jednym miejscu. Zapewniamy pełną przejrzystość naszej pracy i dzięki dokładnej ewidencji jesteśmy w stanie dokładnie prześledzić przebieg współpracy z naszym podopiecznym.

2178

Tyle przepisów liczy baza posiłków w naszym systemie. Stworzyliśmy autorski system informatyczny, za pomocą którego Twój dietetyk przekazuje Ci kluczowe informacje, które będziesz wdrażać w życie: przepisy, jadłospisy, kompletne diety, zalecenia, wyniki badań i plany działań. To wszystko jest dostępne on-line w każdym zakątku świata.

message

Nasi dietetycy korzystają z aplikacji Messenger i aktywnie odpowiadają na wiadomości, dzięki czemu możesz być w stałym kontakcie ze swoim dietetykiem. Nie ma żadnych ograniczeń terytorialnych!

9648 km i 9h

Na taką największą odległość i przy takim przesunięciu czasowym pracowaliśmy z naszym klientem (Mistrzem Świata w Pływaniu). Nasze autorskie procedury powodują, że praca online zachowuje najwyższy komfort, przy utrzymanym poziomie uzyskiwanych efektów.

GIODO

Przeszliśmy weryfikację Głównego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych. Nasze systemy są zgodne z restrykcyjnymi wymogami ochrony wrażliwych danych osobowych. A nasz zespół stosuje procedury zapewniające pełną poufność informacji.

LPNT

Stawiamy na technologie, które zwiększają wygodę naszych klientów i poprawiają ich efekt. Dlatego też przy tworzeniu naszych systemów ściśle współpracujemy z Lubelskim Parkiem Naukowo Technologicznym w Lublinie.

Jak wykonać Analizę Pierwiastkową Włosa?

Wykonaj badanie w trzech prostych krokach.

playlist_add_check

Wypełnij wywiad zdrowotny

Podczas rejestracji przy płatności uzyskasz dostęp do swojego konta, gdzie możesz pobrać wywiad zdrowotny do wypełnienia.

content_cut

Pobierz próbkę włosów

Na swoim koncie otrzymasz dokładną instrukcję jak pobrać włosy do badania lub paznokcie.

mail

Prześlij do nas

Po 3-4 tygodniach** otrzymasz swój wynik Analizy Pierwiastkowej Włosa.

Gdzie i jak pobrać włosy do badania?

Poniżej znajdziesz wszystkie możliwości pobrania włosów do badania

jak pobrać włosy do badania pierwiastkowego

Samodzielnie

Włosy możesz pobrać z przygotowaną przez nas instrukcją (ew. możesz poprosić kogoś o drobną pomoc). Cała procedura jest bardzo prosta. Instrukcję możesz pobrać tutaj.

gdzie można zrobić badanie włosa

W całej Polsce

Materiałem do badania są włosy i kluczowe jest dostarczenie próbki do naszego biura w Warszawie. Próbkę do badania włosa możesz wysłać pocztą z dowolnego miejsca w Polsce.

badanie włosa u fryzjera podczas strzyżenia

U Fryzjera

Możesz skorzystać z pomocy profesjonalisty, wystarczy wydrukować instrukcję i pokazać ją fryzjerowi przed strzyżeniem, a on bez problemu poradzi sobie z pobraniem próbki do badania włosa.

badanie włosa warszawa punkt pobrań w nutricus

W Warszawie

Jeżeli mieszkasz w Warszawie to możesz przyjść do naszego gabinetu i my pobierzemy próbkę do badania włosa. Pamiętaj o rezerwacji terminu i przygotowaniu się zgodnie z instrukcją.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

+ Czym dokładnie jest Analiza Pierwiastkowa Włosa?

Analiza Pierwiastkowa Włosa (w skrócie APW) to nieinwazyjne badanie, dzięki któremu dowiesz się, jak odżywiony jest Twój organizm. Na podstawie ilości oraz wzajemnych powiązań 29 pierwiastków i 5 metali ciężkich, badanie pierwiastkowe włosa określa pozytywne i negatywne tendencje zdrowotne, takie jak tendencje do:

 • chorób metabolicznych,
 • kontuzji,
 • zaburzeń wchłaniania w jelitach,
 • szybkiego starzenia organizmu
 • niewłaściwej reakcji na stres

Na koniec otrzymasz opis niedoborów i tendencji, typu metabolicznego oraz zalecenia żywieniowe i suplementacyjne, które pomagają skutecznie poprawić Twoje zdrowie.

+ Dlaczego Analiza Pierwiastkowa Włosa, a nie badanie krwi?

Krew jest najważniejszą tkanką w organizmie, dlatego stale działają w niej mechanizmy, które wyrównują poziomy pierwiastków, żeby chronić nasze życie. W związku z tym, jej skład może się bardzo szybko zmieniać (w zależności od diety i stanu zdrowia), ale nawet po dużych wahaniach szybko wraca do równowagi. Badanie krwi pokazuje nam zatem, co się dzieje z organizmem w danej chwili. Dlatego właśnie po przyjechaniu do szpitala lekarz bada najpierw krew, aby ocenić czy życie nie jest zagrożone. Niestety badanie krwi nie jest w stanie pokazać długoterminowych tendencji zdrowotnych.

Włosy są wytworem skórnym o bardzo małym znaczeniu dla naszego organizmu. Skład chemiczny włosów, które wyrosły ponad cebulkę nie zmienia się (nie działają w nich procesy wyrównujące poziomy pierwiastków jak we krwi, przez co skład chemiczny jest stały). Dlatego właśnie włosy oddane do badania są swoistym “zapisem historii" metabolizmu. W przeciwieństwie do krwi chwilowe zmiany stanu zdrowia nie wpływają na wynik badania włosa. Ponadto ilość pierwiastków we włosach jest znacznie wyższa niż we krwi (np. wapnia jest ok 200x więcej, magnezu ok 30x, cynku ok 100x). Dzięki temu ocena stężenia pierwiastków we włosach jest dużo precyzyjniejsza niż we krwi. Analiza Pierwiastkowa Włosa jest najlepszym badaniem do oceny stanu odżywienia organizmu w mikro i makroelementy. Badanie włosa to najlepsza metoda na badanie zatrucia metalami ciężkimi.

+ Jakie pierwiastki badacie?

W Analizie Pierwiastkowej Włosa oznaczane są najważniejsze pierwiastki organizmu ludzkiego oraz najistotniejsze proporcje między nimi. Badanie włosa to oznaczenie 24 biopierwiastków: wapń, sód, potas, fosfor, cynk, magnez, żelazo, miedź, molibden, kobalt, chrom, lit, stront, nikiel, mangan, selen, wanad, bor, bar, siarka, srebro, krzem, jod, cyna oraz 5 metali ciężkich: rtęć, arsen, glin, kadm, ołów.

+ Czy konsultację z omówieniem wyników mogę dokupić później?

Oczywiście! Możesz wykonać samo badanie włosa, a po otrzymaniu wyników dokupić ich omówienie. Koszt takiej konsultacji wynosi 99 zł.

+ W jakim laboratorium jest wykonywane badanie?

Badanie włosa wykonujemy w laboratorium NZOZ Biomol-Med Sp. z o.o. Jest to jedyne laboratorium, które wykonuje Analizę Pierwiastkową Włosa, które posiada ISO 9001, gwarantujące najwyższą jakość badania na rynku.

+ Dlaczego mam wykonać badanie włosa w poradni dietetycznej Nutricus?
 • Posiadamy ponad 8-letnie doświadczenie w interpretacji wyników analizy pierwiastkowej włosa w sporcie, dietoterapii chorób i profilaktyce zdrowotnej. Badanie włosa wykonało u nas blisko 2000 osób. 98,7% klientów ocenia swoją satysfakcję po omówionych wynikach badania włosa jako “bardzo wysoką”.
 • Jako jedyna firma w Polsce zapewniamy dodatkowe materiały instruktażowe, które wzbogacają wynik badania pierwiastkowego włosa w obszerne objaśnienia: jaka jest sytuacja zdrowotna Europejczyków, na czym polega badanie analizy pierwiastkowej włosa, w jaki sposób odczytać wyniki badania włosa, aby dobrze je zrozumieć.
 • Zapewniamy najlepszy stosunek jakości do ceny na rynku.
 • Mamy ocenę 5,0 czyli maksymalną liczbę gwiazdek w opiniach Google, które możesz sprawdzić tutaj
 • 99,7% ankietowanych klientów przyznało, że nagrania video dołączane do badania pierwiastkowego włosa pomogły im lepiej zrozumieć wyniki.
 • Jako jedyna firma w Polsce posiadamy certyfikat Laboratorium Biomol-Med, potwierdzający nasze wysokie kompetencje do wdrażania wyników analizy pierwiastkowej włosa w żywieniu sportowców na poziomie zawodowym i amatorskim.
 • W razie potrzeby, podczas omówienia wyników badania włosa otrzymasz od nas rekomendację dalszych badań diagnostycznych.
 • Możesz skorzystać z konsultacji z omówieniem swoich wyników analizy pierwiastkowej włosa w atrakcyjnej cenie.
 • Możesz skorzystać z usług dietetyka na podstawie wyników Twojego badania włosa. Dietetyk przeprowadzi Cię przez najważniejsze zmiany w Twoim żywieniu i będzie wspierał w ich utrzymaniu. Ułoży dietę dopasowaną do Twoich potrzeb (dodatkowo uwzględni: Twoje gusta smakowe, tryb życia, typ i ilość aktywności fizycznej, budżet, jaki możesz przeznaczać na jedzenie, czy czas, jaki możesz poświęcać na przygotowanie posiłków)
 • Wiele podmiotów, które oferują analizę pierwiastkową włosa, wykorzystuje to badanie do sprzedaży suplementów diety. Nutricus jest poradnią dietetyczną, która nie sprzedaje suplementów diety!
+ Jak pobrać próbkę do badania włosa? Co, jeżeli mam farbowane włosy lub jestem łysy?

Włosy do badania pierwiastkowego włosa muszą być:

 • naturalne (nie farbowane, niepoddane zabiegom chemicznym)
 • czyste (umyte, bez środków do stylizacji np. lakieru, pianki, żelu itp.)

Włosy do badania pierwiastkowego należy wyciąć:

 • ostrymi nożyczkami
 • przy skórze głowy z potylicy (z tyłu głowy między uszami)
 • małymi kępkami, z kilku miejsc z potylicy
 • 2 - 3 cm włosa licząc od skóry (jeśli są dłuższe, należy odciąć do badania tylko pierwsze 2-3 cm)
 • do badania potrzebne jest 200 - 300 mg włosów (około jednej łyżki stołowej)

Jeśli włosy są za krótkie do badania pierwiastkowego:

 • Jeżeli włosy mają mniej niż 5 mm długości, należy odczekać około 4 tygodni do momentu odrostu włosów, aby uzyskały długość minimum 1 cm.

Jeśli włosy są farbowane:

 • Jeżeli ostatnio włosy były farbowane, wówczas należy poczekać przynajmniej 6 – 8 tygodni i wyciąć do badania tylko odrosty (te dalsze, ufarbowane należy odciąć i wyrzucić).

Jeżeli nie masz włosów, możesz wykonać badanie pierwiastkowe paznokci.

+ Czy mogę pobrać włosy do badania u mojego fryzjera?

Oczywiście. Wraz z zamówionym badaniem pierwiastkowym włosa otrzymasz instukcję pobierania włosów, która jest tak przygotowana, że wystarczy ją wydrukować i pokazać swojemu fryzjerowi przed strzyżeniem aby pobrał próbkę zgodnie z instrukcję. Pobraną próbkę należy wysłać na adres naszego biura

+ Gdzie wysłać próbkę włosów?

Próbkę do analizy pierwiastkowej włosa należy podpisać imieniem i nazwiskiem osoby badanej, awysłać na adres:

Nutricus Sp. z o.o.
al. Jana Pawła II 61/311
01-031 Warszawa

+ **Jak długo czeka się na wyniki badania włosa?

Wynik badania włosa otrzymasz w ciągu około 20 dni roboczych od momentu otrzymania przez Nutricus sp. z o.o. kompletu zamówienia, czyli: wypełnionego wywiadu zdrowotnego, formularza badania i próbki włosów. W przypadku braku któregokolwiek z elementów realizacja badania może się przedłużyć. Do laboratorium przekazywana jest kompletny zestaw: próbka włosów oraz dane z ankiety.

Wynik Analizy Pierwiastkowej Włosa jest gotowy do pobrania w wersji elektronicznej na koncie Nutricus.

Mimo że dokładamy wszelkich starań, aby wynik badania włosa dotarł do Ciebie jak najszybciej, pamiętaj, że czas oczekiwania nie jest tak ważny, jak jakość omówienia wyników i przekazywanych treści! :)

Zmiany w mineralizacji organizmu są powolne, dlatego to badanie włosa w przeciwieństwie do badania krwi dezaktualizuje się bardzo powoli.

+ W jakich schorzeniach najlepiej pomaga Analiza Pierwiastkowa Włosa?

Badanie pierwiastków z włosa skutecznie wspomaga leczenie zaburzeń:

 • psycho-emocjonalnych (m.in. depresja, zła reakcja na stres),
 • neurologicznych (m.in. SM, parkinsonizm, padaczka, autyzm),
 • dermatologicznych (m.in. łuszczyca, bielactwo, wypadanie włosów, trądzik),
 • kardiologicznych (m.in. miażdżyca, zawał)
 • schorzeń kostno-stawowych (m.in. RZS, osteoporoza).

Wykonanie Analizy Pierwiastkowej Włosa jest wskazane osobom narażonym na zwiększony wysiłek fizyczny i psychiczny (praca, sport amatorki, sport wyczynowy).

Dzięki badaniu pierwiastkowemu włosa można zniwelować problemy złego wchłaniania i wydalania (zaburzenia gastrologiczne), co pozwoli na prawidłowe odżywienie i naturalną detoksykację organizmu.

Badanie metali ciężkich z włosa może wykazać negatywny wpływ metali ciężkich na metabolizm. Bardzo często pacjenci odczuwają złe samopoczucie, ale lekarze nie są w stanie postawić jednoznacznej diagnozy. W takich sytuacjach należy wykonać badanie pierwiastków toksycznych z włosa.

Dzięki zastosowaniu się do zaleceń dietetycznych i suplementacyjnych zawartych w wyniku badania włosa znacząco podnosi się szansę w walce z chronicznym zmęczeniem i osłabieniem oraz z leczeniem otyłości.

Analiza Pierwiastkowa Włosa jest przeznaczona dla osób chcących świadomie dbać o swoje zdrowie, w zakresie profilaktyki zdrowia, wspomagająco w procesach leczenia i rehabilitacji.

+ Od jakiego wieku można robić analizę włosa dzieciom?

Analiza pierwiastkowa włosa składa się z części analitycznej (surowego oznaczenia stężeń pierwiastków) oraz interpretacyjnej, w postaci pełnego wyniku badania włosa z opisem tendencji zdrowotnych. Część analityczną badania włosa można wykonywać od momentu urodzenia dziecka. W ciągu pierwszych 3 lat życia największą wartość ma badanie zatrucia metalami ciężkimi z włosa oraz makroelementów takich jak, wapń, cynk czy magnez.

W przypadku zaburzeń ze spektrum autyzmu bardzo często występują zatrucia metalami ciężkimi takimi jak rtęć, kadm, ołów, arsen czy glin. Badanie pierwiastków toksycznych z włosa jest w stanie określić czy metale ciężkie zaburzają rozwój dziecka poprzez destruktywny wpływ na metabolizm.

Po 3 roku życia możliwe jest interpretowanie wyników badania włosa pod kątem zaawansowanych działań w kierunku regulacji metabolizmu i poprawy stanu odżywienia dziecka. W tym celu można dodatkowo skorzystać z konsultacji wyników ze specjalistą.

Każda zmiana zaczyna się od pierwszego kroku w dobrym kierunku.
Masz wątpliwości? Napisz!

Możesz również przyjść do naszej poradni
lub zadzwonić i umówić się na wizytę.

Dane kontaktowe:

Tel.: 733 977 095
E-mail: biuro@nutricus.pl

Lokalizacja biura:

Nutricus
al. Jana Pawła II 61 lokal 311
01-031 Warszawa

7 piętro, skrzyżowanie al. Jana Pawła II i ul. Anielewicza (Śródmieście/Wola).
Wejście naprzeciwko kiosku Ruchu.