Analiza Pierwiastkowa Włosa

Czy wiesz, czego potrzebuje Twój organizm?
Sprawdź niedobory i tendencje zdrowotne oraz dowiedz się jak je uzupełnić z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie!

Zamów badanie APW Darmowy kurs

Co otrzymasz w
Analizie Pierwiastkowej Włosa?

assignment

Wynik badania

Poziomy 29 biopierwiastków i 5 metali ciężkich, opis Twojego typu metabolicznego i tendencji zdrowotnych.

assignment

Dieta i Suplementacja

Rozpiskę 7 dni Twojej przykładowej diety oraz rozpiskę suplementacji mineralno-witaminowej.

record_voice_over

Omówienie wyników

30 min. materiałów video oraz 30 min. spotkania ze specjalistą online (Skype) lub w poradni dietetycznej Nutricus w Warszawie.

Dla kogo jest
Analiza Pierwiastkowa Włosa?

Niewłaściwe żywienie, stres, brak ruchu lub przetrenowanie prowadzą do zachwiania równowagi pierwiastkowej w organizmie, a następnie do chorób. Możemy przeciwdziałać tym tendencjom za pomocą spersonalizowanej diety i suplementacji.

Analizę Pierwiastkową Włosa polecamy:

 • Wszystkim, którzy chcą się zdrowo odchudzić bądź zmienić swoje nawyki żywieniowe.
 • Chorym, którzy proces leczenia chcą wesprzeć celowaną dietoterapią.
 • Osobom po przebytych chorobach i tym, którzy nie mogą zdiagnozować swoich dolegliwości.
 • Sportowcom, którzy chcą poprawić swoje osiągnięcia i zdrowie.
 • Zawodnikom, którzy często borykają się z kontuzjami i chcą im zapobiec.
 • Kobietom w ciąży, karmiącym piersią oraz dzieciom.
 • Osobom żyjącym w ciągłym stresie.
 • Osobom, które borykają się z problemami zdrowotnymi, ale nie udaje się postawić diagnozy lekarskiej (możliwe zatrucie metalami ciężkimi)
 • Tym, którzy prowadzą bardzo intensywny tryb życia.

Rekomendują nas

Wojtek Łozowski
WOKALISTA I LIDER ZESPOŁU AFROMENTAL

Korzystałem wcześniej z usług dietetycznych i cateringowych, ale ciągle coś mi nie pasowało. Dzięki współpracy z Nutricus moje posiłki są dopasowywane na podstawie kompleksowych badań zdrowotnych, mojego samopoczucia, ale też przede wszystkim smaku! Ludzie, którzy nade mną pracują, są mega profesjonalistami z wielkim zaangażowaniem i pasją. Zdrowe jedzenie może być przyjemne, a przy tym skuteczne. Zgubiłem 4 kg i czuję się świetnie!

Borys Mańkowski
MIĘDZYNARODOWY MISTRZ KSW W WADZE PÓŁŚREDNIEJ

Wreszcie dowiedziałem się co NAPRAWDĘ powinienem jeść żeby jak najlepiej służyło mojemu organizmowi, a co mi szkodzi. Dzięki temu poczułem natychmiastową poprawę mojej siły, wytrzymałości i samopoczucia. Nie mogę doczekać się dalszej współpracy i kolejnych walk!

Barbara Siuta
PRAWNIK, INSTRUKTORKA FITNESS

Profesjonalnie, miło i efektywnie :) Bardzo polecam Nutricusa, przede wszystkim za ich naukowe i kompleksowe podejście do tematu dietetyki. Rzadko spotyka się tak kompetentnych specjalistów. Nutricus dzięki swojemu indywidualnemu podejściu do klienta pozwolił uniknąć mi wielu błędów, które popełniałam w swojej diecie - a których bez ich wskazówek nigdy bym nie odkryła. Wszystkim, którym zależy na zdrowiu i dobrym samopoczuciu gorąco polecam :)

Maciej Styk
CEO Foster High

Poprzez nowatorskie i jednocześnie profesjonalne podejście do klienta jako partnera w połączeniu z narzędziami opartymi na najnowszych rozwiązaniach medyczno - naukowych współpraca z Nutricusem pozwoliła osiągnąć mi poziom zdrowia i wytrzymałości jakiego nie miałem wcześniej ;) O świadomości żywieniowej nie wspominając! Efekt dodatkowe 8 kg masy mięśniowej :)

Joanna Karczewska
pasjonatka jogi, HR Polpharma S.A.

Z Nutricusem współpracę rozpoczęłam od analizy włosa, bo słyszałam, że w Hashimoto mogę mieć braki minerałów. Badanie pokazało, że mam duże niedobory i zdecydowałam się wprowadzić zdobytą wiedzę w życie. Żmudna praca pokazała w kolejnych badaniach włosa, że moje wyniki się poprawiają i udało mi się uzupełnić najpoważniejsze braki. Praca z dietetykiem pomogła mi wprowadzić wszystkie zmiany w życie, co zaowocowało szybszą regeneracją i dużo lepszym samopoczuciem. Polecam!!!

Mateusz Sawrymowicz
MISTRZ ŚWIATA W PŁYWANIU

Pozwól im pomóc sobie a zmienisz zdanie o pojęciu diety i stylu życia! Polecam ekipę z Nutricus, bo zawsze są profesjonalni, zawsze bardzo dobrze przygotowani i zawsze uśmiechnięci. Są zmotywowani aby osiągnąć zamierzony cel bo dla nich praca to pasja i misja. Pozwól im pomóc sobie a zmienisz zdanie o pojęciu diety i stylu życia! Ze sportowym pozdrowieniem!

Warianty Analizy Pierwiastkowej Włosa

Poza standardowym badaniem możesz skorzystać z konsultacji ze specjalistą, a także przebadać swoich bliskich w atrakcyjnej cenie!

Basic Optimum Pierwiastki toksyczne
Cena 299 zł 399 zł 149 zł
Liczba badań Analizy Pierwiastkowej Włosa 1 1 1
Wynik analityczny pierwiastki odżywcze/toksyczne 24/5 24/5 0/5
Opis wyniku badania done done close
Rozpiska 7 dniowej diety metabolicznej 21-35 przepisów 1 1 close
Rozpiska suplementacji multiwitaminowo-mineralnej 2 2 close
Materiały edukacyjne 30 minutowe video/skrypt Video Video Skrypt
Omówienie wyników na żywo Online lub w gabinecie w Warszawie close 30 minut close
Czytaj więcej Czytaj więcej Czytaj więcej

Dlaczego warto skorzystać z omówienia wyników?

Zobacz jak nasi klienci oceniają omówienie wyników ze specjalistą.

98,4% Tylu klientów ocenia, że treści przekazane na omówieniu były w pełni zrozumiałe.
93,9% Tylu klientów chce powtórzyć badanie po wdrożeniu zaleceń w celu sprawdzenia efektów.
97,8% Tylu klientów ocenia, że omówienie wyników zaspokoiło ich ciekawość.
87,6% Klientów ocenia jako pewne, że polecą analizę włosa swoim bliskim i znajomym.
100% Tylu klientów oceniło, że otrzymali w trakcie omówienia, to czego się spodziewali.
97,1% Tylu klientów ocenia, że omówienie wyników zainspirowało ich do zmiany stylu życia na zdrowszy.

Darmowy kurs APW

„Wpływ niedoboru pierwiastków na Twoje zdrowie” w 7 prostych krokach.

  Z kursu dowiesz się:
 • Jak cynk wpływa na Twoją skórę, włosy i paznokcie oraz jak diagnozować jego niedobory;
 • Jak mangan wpływa na zdrowie stawów i poprawę jakości kolagenu i jak diagnozować jego niedobory;
 • Jak niedobory chromu wpływają na problemy z odchudzaniem;
 • Jak braki magnezu przekładają się na problemy ze stresem;
 • Jak niedobory jodu i selenu wpływają na problemy z tarczycą;
 • Jak zwiększyć poziom energii i codziennej witalności i jaki wpływ ma na to żelazo;
 • Jak zatrucie metalami ciężkimi pogarsza Twoje zdrowie.

Zapisz się już dziś 199 0zł 

Dlaczego Nutricus?

Zobacz, co mówią o nas liczby i co sprawia, że oferujemy najwyższą jakość.

5/5

To jest nasza ocena w Google. Jesteśmy najlepiej ocenianą poradnią dietetyczną w Polsce.

4,9/5

To jest nasza ocena na Facebooku.

1000+

Tyle osób przebadaliśmy w trakcie naszej dotychczasowej działalności. Każdego dnia ta liczba się powiększa.

100+

Tylu podopiecznych jest stale pod naszą opieką.

33 lata

Tyle lat doświadczenia łącznie posiada nasz zespół dietetyków. Dziesiątki tysięcy godzin spędzonych na konsultacjach z pacjentami sprawiają, że bardzo trudno jest nas czymkolwiek zaskoczyć.

6+1

Sześciu dietetyków i jeden genetyk to jest skład naszego zespołu specjalistów. Poza dwoma głównymi specjalnościami, czyli dietetyką kliniczną i sportową nasi dietetycy dodatkowo specjalizują się w wąskich dziedzinach, dzięki czemu mamy interdyscyplinarny zespół i nie boimy się nawet najtrudniejszych wyzwań!

2339,6 h

Tyle godzin w 2016 roku nasi dietetycy spędzili na konsultacjach z naszymi podopiecznymi. Wiemy to dzięki standaryzacji naszych usług i bardzo dokładnej ewidencji prowadzenia każdego naszego podopiecznego.

school

Nasze zalecenia oparte są na najnowszych publikacjach naukowych. Wyznajemy zasadę, że dietetyka powinna być oparta na faktach. Nasi dietetycy co tydzień przeglądają dziesiątki najnowszych publikacji w poszukiwaniu wiedzy, którą potem z powodzeniem stosują w zmianie diety naszych podopiecznych.

74 dni

Tyle dni w 2016 roku nasz zespół spędził na szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Przywiązujemy ogromną uwagę do podnoszenia naszych kwalifikacji. Jesteśmy cały czas na bieżąco ze wszystkimi nowinkami ze świata dietetyki.

trending_up

Nasze usługi dietetyczne posiadają standaryzację zapewniającą najwyższą jakość, dzięki czemu każdy klient otrzymuje obsługę na najwyższym poziomie. Dzięki stałemu kontaktowi z dietetykiem nasi podopieczni cały czas idą naprzód.

content_cut

8 lat doświadczenia i 1000+ badań sprawia, że jesteśmy najbardziej doświadczonym w Polsce zespołem dietetyków wdrażających wyniki Analizy Pierwiastkowej Włosa. Jako jedyni posiadamy certyfikat potwierdzający nasze kompetencje stosowania tego badania w sporcie wyczynowym i amatorskim.

195

Tyle pytań liczy pierwszy wywiad zdrowotny, którym rozpoczynamy współpracę z naszymi klientami. Później dochodzą kwestionariusze specjalistyczne, które jeszcze dokładniej oceniają stan zdrowia i sytuację naszego klienta. Nasze zalecenia są ściśle dopasowane do potrzeb i celów podopiecznego.

search

Dzięki holistycznemu podejściu wychodzimy poza obszar diety. Rozwijamy nasze kompetencje w obszarze medycyny, wysiłku fizycznego oraz psychologii. Mamy sprawdzonych partnerów, których rekomendujemy, kiedy nasz podopieczny potrzebuje wsparcia poza obszarem dietetyki.

7

Tyle rodzajów diagnostyk jesteśmy w stanie wykorzystać w naszej pracy: Interpretujemy wyniki: badań laboratoryjne krwi i moczu, analizy składu ciała, alergii/nietolerancji pokarmowych, badań genetycznych, badań mikroflory jelit i analizy pierwiastkowej włosa.

Maltron

Jest to analizator składu ciała, który jest najlepszym tego typu sprzętem w Polsce (z wyjątkiem DEXA, dostępnej tylko na uniwersytetach), dzięki niemu możemy bardzo precyzyjnie monitorować postępy naszych podopiecznych. Korzystamy ze standardów badań naukowych (badanie w pozycji leżącej), dzięki czemu pomiary są powtarzalne i możliwe do porównania.

important_devices

Każdy nasz podopieczny otrzymuje dostęp do konta w systemie Nutricus, dzięki czemu wszystkie dane są przechowywane w jednym miejscu. Zapewniamy pełną przejrzystość naszej pracy i dzięki dokładnej ewidencji jesteśmy w stanie dokładnie prześledzić przebieg współpracy z naszym podopiecznym.

2178

Tyle przepisów liczy baza posiłków w naszym systemie. Stworzyliśmy autorski system informatyczny, za pomocą którego Twój dietetyk przekazuje Ci kluczowe informacje, które będziesz wdrażać w życie: przepisy, jadłospisy, kompletne diety, zalecenia, wyniki badań i plany działań. To wszystko jest dostępne on-line w każdym zakątku świata.

message

Nasi dietetycy korzystają z aplikacji Messenger i aktywnie odpowiadają na wiadomości, dzięki czemu możesz być w stałym kontakcie ze swoim dietetykiem. Nie ma żadnych ograniczeń terytorialnych!

9648 km i 9h

Na taką największą odległość i przy takim przesunięciu czasowym pracowaliśmy z naszym klientem (Mistrzem Świata w Pływaniu). Nasze autorskie procedury powodują, że praca online zachowuje najwyższy komfort, przy utrzymanym poziomie uzyskiwanych efektów.

GIODO

Przeszliśmy weryfikację Głównego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych. Nasze systemy są zgodne z restrykcyjnymi wymogami ochrony wrażliwych danych osobowych. A nasz zespół stosuje procedury zapewniające pełną poufność informacji.

LPNT

Stawiamy na technologie, które zwiększają wygodę naszych klientów i poprawiają ich efekt. Dlatego też przy tworzeniu naszych systemów ściśle współpracujemy z Lubelskim Parkiem Naukowo Technologicznym w Lublinie.

Jak wykonać Analizę Pierwiastkową Włosa?

Wykonaj badanie w trzech prostych krokach.

playlist_add_check

Wypełnij ankietę

Podczas rejestracji przy płatności uzyskasz dostęp do swojego konta, gdzie możesz pobrać ankietę zdrowotną do wypełnienia.

content_cut

Pobierz próbkę

Na swoim koncie otrzymasz dokładną instrukcję jak pobrać włosy lub paznokcie.

mail

Prześlij do nas

Po 3-4 tygodniach otrzymasz swój wynik Analizy Pierwiastkowej Włosa.

Gdzie i jak pobrać włosy do badania?

Poniżej znajdziesz wszystkie możliwości pobrania włosów do badania

Samodzielnie

Włosy możesz pobrać z przygotowaną przez nas instrukcją (ew. możesz poprosić kogoś o drobną pomoc). Cała procedura jest bardzo prosta. Instrukcję możesz pobrać tutaj.

W domu

Nie musisz nigdzie się specjalnie wybierać. Włosy możesz pobrać w domu. Nie potrzebujesz specjalnego sprzętu. Wystarczą ostre nożyczki i drobna pomoc kogoś znajomego.

W całej Polsce

Materiałem do badania są włosy i kluczowe jest dostarczenie próbki do naszego biura w Warszawie. Pobrane włosy możesz wysłać pocztą z dowolnego miejsca w Polsce.

U Fryzjera

Możesz skorzystać z pomocy profesjonalisty, wystarczy wydrukować instrukcję i pokazać ją fryzjerowi przed strzyżeniem, a on bez problemu poradzi sobie z pobraniem próbki.

W Warszawie

Jeżeli mieszkasz w Warszawie to możesz przyjść do naszego gabinetu i my pobierzemy próbkę. Pamiętaj o rezerwacji terminu i przygotowaniu się zgodnie z instrukcją.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

+ Czym dokładnie jest Analiza Pierwiastkowa Włosa?

Analiza Pierwiastkowa Włosa (w skrócie APW) to nieinwazyjne badanie, dzięki któremu dowiesz się, jak odżywiony jest Twój organizm. Na podstawie ilości oraz wzajemnych powiązań 29 pierwiastków i 5 metali ciężkich, określamy pozytywne i negatywne tendencje zdrowotne, takie jak tendencje do:

 • chorób metabolicznych,
 • kontuzji,
 • zaburzeń wchłaniania w jelitach,
 • szybkiego starzenia organizmu
 • niewłaściwej reakcji na stres

Następnie przekazujemy opis niedoborów i tendencji, typu metabolicznego oraz zalecenia żywieniowe i suplementacyjne, które pomagają skutecznie poprawić zdrowie badanej osoby.

+ Dlaczego Analiza Pierwiastkowa Włosa, a nie badanie krwi?

Krew jest najważniejszą tkanką w organizmie, dlatego stale działają w niej mechanizmy, które wyrównują poziomy pierwiastków, żeby chronić nasze życie. W związku z tym, jej skład może się bardzo szybko zmieniać (w zależności od diety i stanu zdrowia), ale nawet po dużych wahaniach szybko wraca do równowagi. Badanie krwi pokazuje nam zatem, co się dzieje z organizmem w danej chwili. Dlatego właśnie po przyjechaniu do szpitala lekarz bada najpierw krew, aby ocenić czy życie nie jest zagrożone. Niestety badanie krwi nie jest w stanie pokazać długoterminowych tendencji zdrowotnych.

Włosy są wytworem skórnym o bardzo małym znaczeniu dla naszego organizmu. Skład chemiczny włosów, które wyrosły ponad cebulkę nie zmienia się (nie działają w nich procesy wyrównujące poziomy pierwiastków jak we krwi, przez co skład chemiczny jest stały). Dlatego właśnie włosy są swoistym “zapisem historii" metabolizmu. W przeciwieństwie do krwi chwilowe zmiany stanu zdrowia nie wpływają na wynik badania włosa. Ponadto ilość biopierwiastków we włosach jest znacznie wyższa niż we krwi (np. wapnia jest ok 200x więcej, magnezu ok 30x, cynku ok 100x). Dzięki temu ocena stężenia pierwiastków we włosach jest dużo precyzyjniejsza niż we krwi. Analiza Pierwiastkowa Włosa jest najlepszym badaniem do oceny stanu odżywienia organizmu w mikro i makroelementy oraz oceny zatrucia metalami ciężkimi.

+ Jakie pierwiastki badacie?

W Analizie Pierwiastkowej Włosa oznaczane są najważniejsze pierwiastki organizmu ludzkiego oraz najistotniejsze proporcje między nimi. Badamy 24 biopierwiastki: wapń, sód, potas, fosfor, cynk, magnez, żelazo, miedź, molibden, kobalt, chrom, lit, stront, nikiel, mangan, selen, wanad, bor, bar, siarka, srebro, krzem, jod, cyna oraz 5 metali ciężkich: rtęć, arsen, glin, kadm, ołów.

+ Czy konsultację z omówieniem wyników mogę dokupić później?

Oczywiście! Możesz wykonać samo badanie, a po otrzymaniu wyników dokupić ich omówienie. Koszt takiej konsultacji wynosi 149 zł, jednak w pakiecie z badaniem kosztuje 99zł. Decyzja należy do Ciebie!

+ W jakim laboratorium jest wykonywane badanie?

Badanie włosa wykonujemy w laboratorium NZOZ Biomol-Med Sp. z o.o. Jest to jedyne laboratorium wykonujące Analizę Pierwiastkową Włosa, które posiada ISO 9001, gwarantujące najwyższą jakość badania na rynku.

+ Dlaczego mam wykonać badanie włosa w poradni dietetycznej Nutricus?
 • Posiadamy ponad 8-letnie doświadczenie w interpretacji wyników analizy włosa w sporcie, dietoterapii chorób i profilaktyce zdrowotnej. Przebadanych zostało u nas blisko 1000 osób. 98,7% klientów ocenia swoją satysfakcję po omówionych wynikach badania jako “bardzo wysoką”.
 • Jako jedyna firma w Polsce zapewniamy dodatkowe materiały instruktażowe, które wzbogacają wynik badania w obszerne objaśnienia: jaka jest sytuacja zdrowotna Europejczyków, na czym polega badanie APW, w jaki sposób odczytać wyniki, aby dobrze je zrozumieć.
 • Zapewniamy najlepszy stosunek jakości do ceny na rynku.
 • Mamy ocenę 5,0 czyli maksymalną liczbę gwiazdek w opiniach Google, które możesz sprawdzić tutaj
 • 99,7% ankietowanych klientów przyznało, że nagrania video pomogły im lepiej zrozumieć wyniki.
 • Jako jedyna firma w Polsce posiadamy certyfikat Laboratorium Biomol-Med, potwierdzający nasze wysokie kompetencje do wdrażania wyników APW w żywieniu sportowców na poziomie zawodowym i amatorskim.
 • W razie potrzeby, podczas omówienia wyników otrzymasz od nas rekomendację dalszych badań.
 • Możesz skorzystać z konsultacji z omówieniem swoich wyników w atrakcyjnej cenie.
 • Możesz skorzystać z usług dietetyka na podstawie wyników Twojego badania włosa. Dietetyk przeprowadzi Cię przez najważniejsze zmiany w Twoim żywieniu i będzie wspierał w ich utrzymaniu. Ułoży dietę dopasowaną do Twoich potrzeb (dodatkowo uwzględni: Twoje gusta smakowe, tryb życia, typ i ilość aktywności fizycznej, budżet, jaki możesz przeznaczać na jedzenie, czy czas, jaki możesz poświęcać na przygotowanie posiłków)
 • Wiele podmiotów, które oferują analizę włosaAPW, wykorzystuje to badanie do sprzedaży suplementów diety. Nutricus jest poradnią dietetyczną, która nie sprzedaje suplementów diety!
+ Jak pobrać próbkę włosów? Co, jeżeli mam farbowane włosy lub jestem łysy?

Włosy do badania muszą być:

 • naturalne (nie farbowane, niepoddane zabiegom chemicznym)
 • czyste (umyte, bez środków do stylizacji np. lakieru, pianki, żelu itp.)

Włosy należy wyciąć:

 • ostrymi nożyczkami
 • przy skórze głowy z potylicy (z tyłu głowy między uszami)
 • małymi kępkami, z kilku miejsc z potylicy
 • 2 - 3 cm włosa licząc od skóry (jeśli są dłuższe, należy odciąć do badania tylko pierwsze 2-3 cm)
 • do badania potrzebne jest 200 - 300 mg włosów (około jednej łyżki stołowej)

Jeśli włosy są za krótkie:

 • Jeżeli włosy mają mniej niż 5 mm długości, należy odczekać około 4 tygodni do momentu odrostu włosów, aby uzyskały długość minimum 1 cm.

Jeśli włosy są farbowane:

 • Jeżeli ostatnio włosy były farbowane, wówczas należy poczekać przynajmniej 6 – 8 tygodni i wyciąć do badania tylko odrosty (te dalsze, ufarbowane należy odciąć i wyrzucić).

Jeżeli nie masz włosów, możesz wykonać badanie z paznokci.

+ Czy mogę pobrać włosy u mojego fryzjera?

Oczywiście. Wraz z zamówionym badaniem otrzymasz instukcję pobierania włosów, która jest tak przygotowana, że wystarczy ją wydrukować i pokazać swojemu fryzjerowi przed strzyżeniem aby pobrał próbkę zgodnie z instrukcję. Pobraną próbkę należy wysłać na adres naszego biura

+ Gdzie wysłać próbkę włosów?

Próbkę należy podpisać imieniem i nazwiskiem osoby badanej, awysłać na adres:

Nutricus Sp. z o.o.
al. Jana Pawła II 61/311
01-031 Warszawa

+ Kiedy otrzymam wyniki badania włosa?

Wynik badania otrzymasz w ciągu 20 dni roboczych od momentu otrzymania przez Nutricus sp. z o.o. kompletu zamówienia, czyli: wypełnionej ankiety zdrowotnej i próbki włosów. W przypadku braku któregokolwiek z elementów realizacja badania może się przedłużyć. Do laboratorium przekazywana jest kompletny zestaw: próbka włosów oraz dane z ankiety.

Wynik Analizy Pierwiastkowej Włosów jest gotowy do pobrania w wersji elektronicznej na koncie Nutricus oraz jest wysyłany do klienta w formie papierowej (50-stronicowa) książeczka w formacie A4.

Mimo że dokładamy wszelkich starań, aby wynik dotarł do Ciebie jak najszybciej, pamiętaj, że czas oczekiwania nie jest tak ważny, jak jakość omówienia wyników i przekazywanych treści! :)

Zmiany w mineralizacji organizmu są powolne, dlatego to badanie w przeciwieństwie do badania krwi dezaktualizuje się bardzo powoli.

+ W jakich schorzeniach najlepiej pomaga Analiza Pierwiastkowa Włosa?

Badanie włosa skutecznie wspomaga leczenie zaburzeń:

 • psycho-emocjonalnych (m.in. depresja, zła reakcja na stres),
 • neurologicznych (m.in. SM, parkinsonizm, padaczka, autyzm),
 • dermatologicznych (m.in. łuszczyca, bielactwo, wypadanie włosów, trądzik),
 • kardiologicznych (m.in. miażdżyca, zawał)
 • schorzeń kostno-stawowych (m.in. RZS, osteoporoza).

Wykonanie APW jest wskazane osobom narażonym na zwiększony wysiłek fizyczny i psychiczny (praca, sport amatorki, sport wyczynowy).

Dzięki APW można zniwelować problemy złego wchłaniania i wydalania (zaburzenia gastrologiczne), co pozwoli na prawidłowe odżywienie i naturalną detoksykację organizmu.

Badanie może wykazać możliwość negatywnego wpływu metali ciężkich na metabolizm.

Dzięki zastosowaniu się do zaleceń dietetycznych i suplementacyjnych zawartych w wyniku znacząco podnosi się szansę w walce z chronicznym zmęczeniem i osłabieniem oraz z leczeniem otyłości.

APW jest przeznaczona dla osób chcących świadomie dbać o swoje zdrowie, w zakresie profilaktyki zdrowia, wspomagająco w procesach leczenia i rehabilitacji.

+ Od jakiego wieku można robić analizę włosa dzieciom?

Analiza pierwiastkowa włosa składa się z części analitycznej (surowego oznaczenia stężeń pierwiastków) oraz interpretacyjnej, w postaci pełnego wyniku z opisem tendencji zdrowotnych. Część analityczną można wykonywać od momentu urodzenia dziecka. W ciągu pierwszych 3 lat życia największą wartość ma oznaczenie metali ciężkich oraz makroelementów takich jak, wapń, cynk czy magnez.

W przypadku zaburzeń ze spektrum autyzmu bardzo często występują zatrucia metalami ciężkimi takimi jak rtęć, kadm, ołów, arsen czy glin. Zbadanie zawartości pierwiastków toksycznych we włosach jest w stanie określić czy metale ciężkie zaburzają rozwój dziecka poprzez destruktywny wpływ na metabolizm.

Po 3 roku życia możliwe jest interpretowanie wyników pod kątem zaawansowanych działań w kierunku regulacji metabolizmu i poprawy stanu odżywienia dziecka. W tym celu można dodatkowo skorzystać z konsultacji wyników ze specjalistą.

Każda zmiana zaczyna się od pierwszego kroku w dobrym kierunku.
Masz wątpliwości? Napisz!

Możesz również przyjść do naszej poradni
lub zadzwonić i umówić się na wizytę.

Dane kontaktowe:

Tel.: 22 299 35 45
E-mail: biuro@nutricus.pl

Lokalizacja biura:

Nutricus
al. Jana Pawła II 61 lokal 311
01-031 Warszawa

7 piętro, skrzyżowanie al. Jana Pawła II i ul. Anielewicza (Śródmieście/Wola).
Wejście naprzeciwko kiosku Ruchu.