Badanie włosa efekty jakie daje praca nad zdrowiem

Kiedy omawiam z pacjentem jego badanie włosa efekty to jedna z najczęstszych poruszanych kwestii. Jak długo potrwa zmiana tego, co wyszło w wynikach badania włosa?

Odpowiedź jak zwykle jest przewrotna, ponieważ nie ma jednej odpowiedzi. To, co zawsze można usłyszeć ode mnie w trakcie omawiania wyników, jasno wskazuje, co będzie istotne w pracy nad zdrowiem.

Zmiana mineralizacji organizmu wymaga czasu, cierpliwości i konsekwencji, to jest proces bardzo powolny. Zasadniczo badanie włosa wykonuje się mniej więcej raz na rok i to jest optymalny okres do monitorowania zmian w stanie odżywienia organizmu.

Wyniki badania minerałów z włosa omawiam w kontekście zasady Pareta, która mówi o tym, że są pewne elementy, które odpowiadają za większość efektów w uproszczonym stosunku 80:20. To oznacza, że zawsze szukam kilku najważniejszych rzeczy do zmiany i to te właśnie elementy rozplanowuję. Lepiej skupić się na kilku aspektach, ale osiągnąć duży efekt zdrowotny, zamiast rozpraszać się na kilkanaście różnych.

Poniżej przedstawiam Ci wyniki dwóch pacjentów. Przeanalizowałem początkowy wynik badania włosa efekty rocznej współpracy zobaczysz poniżej:

Historie są bardzo ciekawe i zapraszam Cię do zapoznania się z nimi poniżej.

Case nr 1 – Badanie włosa efekty bardzo intensywnego stylu życia

Do naszej poradni rok temu zgłosił się młody mężczyzna, który prowadził bardzo obciążający styl życia. Na początku współpracy okazało się, że jego organizm otrzymuje bardzo dużo stresu i bodźców z zewnątrz. Miał bardzo rozregulowany tryb życia i problemy z układem nerwowym (drżenia rąk, problemy ze snem) były jednym z najważniejszych, jakie zgłosił na etapie badania.

Interpretacja badania włosa:

Jego organizm jest bardzo pobudzony — wystarczy spojrzeć na słupki nr 2 i nr 3. Sód (Na) i potas (K) to pierwiastki, które kumulują się w organizmie, kiedy ten jest bardzo pobudzony. Trochę jak z silnikiem w sportowym samochodzie — obroty buzują na poziomie kilka tysięcy na minutę. Poziom potasu +920% jest jednym z najwyższych, jakie widziałem. Kiedy ktoś wysoki potas w badaniu włosa to wiem, że jego organizm musiał być bardzo zmobilizowany.

Analiza pierwiastkowa włosa efekty zmian są spekatakularne

W ciągu roku udało się wprowadzić wiele zmian, a przede wszystkim wyregulować styl życia, poprawić nawyki żywieniowe. Pacjent zmienił swój sposób funkcjonowania i miał dużo mniej stresorów niż wcześniej. Wykonaliśmy drugie badanie włosa efekty roku współpracy widać jak na dłoni: dwa pierwiastki sód (nr 2) i potas (nr 3) zbliżyły się do normy.

Problem nr 1 udało się rozwiązać — sód (2) i potas (3) zbliżyły się do wartości w okolicach normy.

Co było drugie w kolejności do poukładania?

Interpretacja:

Jak widać, w pierwszym rzędzie są pierwiastki toksyczne, które badamy we włosach. Są to: arsen (1), rtęć (2), glin (3), kadm (4), ołów (5). Fioletowy słupek to poziom badany, a czerwony jest to poziom dopuszczalny, powyżej którego teoretycznie moglibyśmy ten pierwiastek wykryć we krwi.

Nadrzędna zasada w przypadku badania metali ciężkich z włosa:

Jedyny prawidłowy poziom pierwiastka toksycznego to zero!

W przypadku tego pacjenta istotny problem był przede wszystkim w kontekście rtęci (2) oraz ołowiu (5). Tutaj szczególnie naszą uwagę zwraca ołów, którego jest bardzo dużo i on już bardzo negatywnie wpływał na regenerację, samopoczucie, sen i równowagę organizmu.

Przez rok pracy z dietetykiem, która mogę to otwarcie powiedzieć, nie przebiegała książkowo (z uwagi na bardzo intensywny tryb życia, jaki prowadził pacjent i brak czasu na regularny kontakt z dietetykiem) to jednak udało się wprowadzić zmiany, które się utrzymały i stały normą np. różnego rodzaju koktajle detoksykujące z metali ciężkich oraz wykorzystanie substancji, które biorą udział w detoksykacji z metali ciężkich np. chlorella, spirulina, pietruszka czy produkty bogate w wapń, selen, magnez, cynk.

Podsumowanie:

Zdrowie wymaga czasu, cierpliwości i konsekwencji. Nawet drobne zmiany, które są wycelowane w najważniejsze problemy, które udało nam się ocenić za pomocą badania włosa, dają wymierne i mierzalne efekty. Mimo całego roztargnienia naszego klienta omówienie wyników przebiegło w bardzo dobrej atmosferze, bo mogłem go pochwalić i pokazać, że to wszystko miało sens 🙂

Case nr 2 Badanie włosa efekty detoksykacji zatruć

To jest bardzo ciekawy i szczególny przypadek do omówienia. Jest to mężczyzna w średnim wieku, który prowadzi duży biznes. Ma bardzo intensywny tryb życia, ale również uprawia dużo aktywności fizycznej — biega w maratonach. Jest świadomy tego, w jaki sposób działa organizm, ma dużą świadomość w tematach diety i bardzo interesuje się zdrowiem.

W jego przypadku zdefiniowaliśmy problemy z zatruciem metalami ciężkimi. Wynik poniżej pokazuje jak duże problemy to były:

metale ciężkie zbadane na początku - badanie włosa efekty daje dopiero po dłuższym czasie

Interpretacja:

Jak widzisz, na powyższym obrazku na starcie mieliśmy bardzo duże zatrucie dwoma metalami ciężkimi – aluminium (3) oraz ołowiem (5) do tego był znacznie podwyższony poziom rtęci (2) oraz kadmu (4). Po lewej stronie widzisz proporcje między pierwiastkami ochronnymi (one usuwają toksyny) a metalami ciężkimi. Na pierwszy rzut oka widać, że jest za mało wapnia, żelaza i magnezu względem zatrucia ołowiem oraz ilość cynku, która ledwo wystarcza na usuwanie kadmu.

Przejdźmy teraz do tego, co było do zrobienia:

początkowe badanie włosa efekty będą dopiero za rok

Na wynikach biopierwiastków widać, że poziom ochronnego wapnia (1) na początku był w porządku — podobnie było z magnezem (6), ale było za mało cynku (5) oraz selenu (11) – to są bardzo ważne pierwiastki detoksykujące. Naszym celem było uruchomienie detoksykacji z metali ciężkich oraz uzupełnienie cynku (5) i selenu (11) przy jednoczesnym utrzymaniu wapnia (1) i magnezu (6) na właściwym poziomie.

Ogromną zaletą tego pacjenta jest jego motywacja, zaangażowanie i dyscyplina. Wszystkie zmiany w żywieniu były wprowadzane powoli, ewolucyjnie. Sam podopieczny był bardzo sumienny i trzymał się zaleceń dietetyka. Nie były to sztywne ramy, bardziej chodziło o skupienie się na konkretnych elementach diety, włączeniu odpowiednich produktów spożywczych i położenie nacisku na konkretne pierwiastki — tutaj: wapń (1), magnez (6), cynk (5), żelazo (7), selen (11).

Efekty:

mikro i makro elementy - badanie włosa efekty zmian

Kiedy spojrzałem na wyniki po przyjściu z laboratorium, to ogarnął mnie zachwyt, ponieważ udało się spełnić wszystkie plany i założenia! Brakujące pierwiastki zostały uzupełnione, czyli cynk (5) i selen (11), a te, które trzeba było utrzymać na stabilnym poziomie — praktycznie się nie zmieniły: wapń (1), magnez (6) i żelazo (7).

badanie włosa efekty rocznego usuwania metali ciężkich

Największe i najmilsze zaskoczenie to metale ciężkie. Wynik mówi sam za siebie:
Wszystkie pierwiastki drastycznie spadły, czyli organizm naszego pacjenta usunął dużą część metali ciężkich, teraz tylko pozostało utrzymać ten trend, aby pozbyć się reszty.

Podsumowanie: badanie włosa efekty zmian

Badanie włosa to świetna diagnostyka, która pozwala ocenić stan odżywienia organizmu i zbadać zatrucie metalami ciężkimi. To narzędzie do poprawy zdrowia, ponieważ dzięki niemu jestem w stanie określić, co należy poprawić w pierwszej kolejności. Dzięki takiemu podejściu osiągamy najlepsze efekty zdrowotne za pomocą drobnych zmian w żywieniu.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że w jednym i drugim przypadku zmiany były wprowadzane na spokojnie i powoli — ewolucyjnie, za to efekt jest rewolucyjny.

Jeżeli chcesz sprawdzić, jak wygląda stan Twojego organizmu, albo martwisz się o kogoś bliskiego i podejrzewasz, że może mieć zatrucie metalami ciężkimi, to kliknij poniżej:

BADANIE WŁOSA

 

Zostaw komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *