Jak utrzymać dietę? 3 wskazówki dietetyka.

W tym artykule dowiesz się, jak postępować, aby postanowienie wprowadzenia zmian żywieniowych pozostało z Tobą na dłużej niż tydzień czy miesiąc, czyli jak utrzymać dietę. Dlaczego gotowa dieta z internetu nie jest dobrym pomysłem? Przeczytaj poniżej:

***

Określ swój cel

Dążenie do osiągnięcia określonego efektu pomoże Ci na początek w realizacji zmian żywieniowych. Zastanów się, co chcesz osiągnąć poprzez wprowadzenie nowych nawyków dietetycznych. Chcesz zgubić kilka kilogramów? Określ docelową masę ciała i rozłóż jej stopniową utratę w czasie, tak aby efekty były stopniowo widoczne, a jednocześnie nie powodowały uszczerbku na zdrowiu. Jesteś aktywnym sportowcem i chciałbyś nabrać masy mięśniowej? Ponownie- rozplanuj postępowanie, aby założony przez Ciebie cel motywował Cię w chwilach słabości. Zorganizuj swój plan działania, dzięki czemu dążenie do osiągnięcia efektu będzie łatwiejsze do zrealizowania. Gdy osiągniesz zamierzony cel, prozdrowotne zmiany żywieniowe staną się Twoim nawykiem, a dawny sposób żywienia będzie tylko przeszłością!

Poznaj swój organizm

Współczesna medycyna daje nam bardzo dużo możliwości. Dzięki coraz większej ilości i dostępności wnikliwych badań naukowych wiedza specjalistów na temat fizjologicznego funkcjonowania organizmu człowieka oraz jego zaburzeń jest coraz szersza. Rozwój medycyny objął także spektrum badań, które umożliwiają poznanie danego organizmu, jego predyspozycje, tendencje zdrowotne, długofalowy oraz obecny stan odżywienia. Nie od dziś wiadomo, że sposób żywienia jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na zdrowie, możliwości oraz codzienne funkcjonowanie człowieka. Dlatego podejmując decyzję o zmianach żywieniowych zacznij od dokładnego zbadania swojego organizmu. Dowiedz się więcej na temat możliwości badań: (klik)

Jak utrzymać dietę? Skorzystaj z pomocy specjalisty

Chcesz zmienić swoje żywienie, ale nie wiesz jak zacząć? A może poprzednie, samodzielne próby nie zakończyły się powodzeniem? Skorzystaj z porad dietetyka, który po dokładnym przeanalizowaniu Twojego przypadku dopasuje plan działania do Twojego organizmu oraz stylu życia. Niektóre diety nie zawsze są łatwe do zrealizowania, przez co łatwiej tracimy zapał do zmian i wracamy do dawnego postępowania. Zamiast błądzić po internecie w poszukiwaniu kolejnego, rygorystycznego i niedopasowanego planu żywieniowego, umów się na wizytę do specjalisty, który pomoże skomponować menu, tak aby było one w pełni zindywidualizowane, a jednocześnie możliwe do zrealizowania. Bądźmy realistami- podążanie za jadłospisem zakładającym inny rodzaj pieczywa do każdego posiłku, ogrom czasu włożonego w przygotowanie każdego posiłku oraz niekończącą się listę zakupów może zniechęcić niejedną osobę. Nie o to chodzi w zmianie nawyków żywieniowych. Długofalowa współpraca ze specjalistą oraz wspólne szukanie praktycznych rozwiązań jest dużo bardziej motywujące do podążania w kierunku wymarzonego celu!

Jak utrzymać dietę

Zmiany żywieniowe dla niektórych mogą się okazać rewolucją całego stylu życia. Jednak zaplanowane i dobrze zorganizowane działanie oraz wsparcie ze strony specjalisty na pewno wspomogą Cię w wytrwaniu w założonych postanowieniach. Z kolei coraz bardziej widoczne efekty staną się Twoją codzienną motywacją!

343 replies on “Jak utrzymać dietę? 3 wskazówki dietetyka.

Zostaw komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *