Prosty przepis na oczyszczający koktajl ze spiruliną

Czujesz się osłabiony bez konkretnego powodu? Twoja dieta wymaga urozmaicenia? Mamy na to rozwiązanie! Składniki proponowanego przez nas koktajlu nie znalazły się w nim bez przyczyny. Oto nasz oczyszczający koktajl:

Spirulina- już jakiś czas temu została okrzyknięta “superfood”. Wykazuje wiele pozytywnych efektów zdrowotnych takich jak na przykład działanie antyoksydacyjne, ochraniające wątrobę oraz obniżające poziom cholesterolu. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat właściwości spiruliny, zapraszamy do naszego artykułu: (klik)

Banan- stanowi idealny składnik koktajli, nadając im ciekawy smak i konsystencję. Banany dzięki dużej zawartości potasu mają działanie zasadotwórcze oraz sprzyjają obniżeniu ciśnienia krwi. Więcej o bananach: (klik)

Świeża kolendra- pomyślałbyś, że przyprawa może mieć więcej zastosowań poza nadawaniem smaku? Właśnie tak jest w przypadku kolendry- wykazuje działanie oczyszczające, jest jednym ze składników pomocnych przy pozbywaniu się metali ciężkich z organizmu

Woda kokosowa- oprócz swojego orzeźwiającego smaku ma inną ciekawą cechę- w związku z wysoką zawartością elektrolitów ma cechy płynu izotonicznego, a więc jest idealnym napojem nawadniającym!

***

Składniki potrzebne do przygotowania koktajlu:

  • 2 łyżeczki sproszkowanej spiruliny
  • 1 dojrzały banan
  • duża garść świeżej kolendry
  • szklanka wody kokosowej

Sposób przygotowania: Wystarczy wrzucić wszystkie składniki do pojemnika blendera i zmiksować!


*Ogólne uczucie osłabienia organizmu i złego samopoczucia może być niespecyficznym objawem negatywnych tendencji zdrowotnych. Pamiętaj, że warto sprawdzić swój stan odżywienia! 

 

Zostaw komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *