Po co Wam mój PESEL?

Klienci, którzy wykonują diagnostykę zastanawiają się dlaczego pytamy ich o numer PESEL? Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania/wątpliwości (tak, ze wszystkim co jest poniżej, już się spotkaliśmy):

 

Jak kiedyś robiłam badanie, to nie musiałam podawać mojego numeru PESEL…

Zmieniło się rozporządzenie i do wykonania diagnostyki w Polsce jest niezbędny numer PESEL.

 

Mam obawy, czy mój numer PESEL jest bezpieczny w Nutricus…

Wszystkie dane, przetwarzane przez naszą poradnię są chronione. Przeszliśmy weryfikację przez GIODO, dane przesyłane do naszego systemu są szyfrowane.

 

Mam obawy, czy moje dane w Waszym laboratorium są bezpieczne…

Laboratorium również chroni wszystkie dane – systemy są zabezpieczone zgodnie ze standardami dla placówek diagnostycznych.

 

PESEL do informacja bardzo wrażliwa, znając go można wziąć kredyt!

Bank nie może udzielić kredytu bez potwierdzenia tożsamości. Podanie danych łatwo dostępnych takich jak nr PESEL – nie daje możliwości wzięcia kredytu. Gdyby tak się dało, to każdorazowe pokazanie dowodu niosłoby takie ryzyko.

 

Nie chcę podawać mojego numeru PESEL

W celu wykonania diagnostyki w Nutricus (z wyjątkiem analizy składu ciała) niezbędne jest podanie nr PESEL pacjenta, bez tego nie wykonamy diagnostyki – laboratorium nie przyjmie próbki, przykro nam, ale tego nie przeskoczymy.

 

Mam wątpliwości, czy Wy specjalnie nie zbieracie numerów PESEL…

Nie chcemy zbierać numerów PESEL i nie sprawia nam to żadnej przyjemności, zwłaszcza upominanie się o to i wydłużanie czasu zanim próbki trafią do laboratorium – takie są wymogi, tego nie da się obejść. Jesteśmy firmą usługową i to jest informacja niezbędna do jej wykonania. Bardzo chcemy pozbyć się konieczności zbierania numerów PESEL, ale takie są wymogi.

Zostaw komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *