Obalamy mity: można przytyć w 1 dzień, zwłaszcza w Święta. Czy świąteczne tycie to prawda czy mit?

Nie martw się, nie da się przytyć w 1 dzień! Jeśli obawiasz się wzrostu “tłuszczyku” w czasie świąt, możesz spać spokojnie! Do wzrostu masy ciała przyczynia się długotrwały dodatni bilans kaloryczny a nie 1 czy 2 dni o większej kaloryczności diety.

Uwaga!
Po pierwsze – ważąc się na drugi dzień po świątecznym “obżarstwie” na pewno zobaczysz na wadze trochę więcej niż normalnie, jednak będzie to spowodowane jeszcze nie do końca strawionym pokarmem zalegających w przewodzie pokarmowym oraz nagromadzeniem wody w organizmie. Poczekaj z ważeniem kilka dni po świętach!

Po drugie okres świąteczno-noworoczny nie trwa jedynie 1 dzień, dlatego tak bardzo ważna jest dyscyplina! Dodatkowe kilogramy wynikające z wzmożonego podjadania jeszcze przed świętami, potem w święta a następnie dojadania pomiędzy świętami a nowym rokiem, mogą niestety zostać z nami na dłużej.

Nie należy przesadzać w żadną stronę – ani objadając się czym tylko się da w Święta, bo w końcu to jedyny taki czas w ciągu roku, ani wystrzegając się wszystkich świątecznych potraw, bo są ciężej strawne. Zachowaj umiar!

Co zrobić, żeby nie zarzucić swojej diety na święta? O tym, możesz przeczytać w innym naszym wpisie!

Zostaw komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *